WhatsApp Destek

900₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Cinsel İsteksizlik Gidermek İçin Neler Yapılır

Cinsel isteksizlik kadın veya erkek bireyler fark etmeksizin en çok karşılaşılan sorunlardan birisi haline geldi. Cinsel isteksizliğin olması zaman içerisinde çiftler arasında sorunlara neden olabiliyor. Bu gibi sorunların önüne geçmek ve cinsel isteksizliği sorun olmaktan çıkarmak için öncelikle bu isteksizliğin nedenlerini tespit etmek gerekir. Partneriniz ile karşılıklı olarak bu sorunlardan bahsetmek ve gerek psikolojik gerekse tıbbi çözüm önerileri sunmak en çözüm odaklı seçeneklerden birisi olacaktır.

Cinsel İsteksizlik Nedir?

Cinsel isteksizlik veya cinsel soğukluk kadın veya erkelerde meydana gelebilir. Bir tarafın ilişkiye az girmek istemesi veya hiç istememesi anlamlarına gelmektedir. Birden çok farklı nedeni olabilir. Bu nedenler sadece psikolojik nedenlere dayanabildiği gibi zaman zaman da bazı hastalıkların habercisi niteliği taşımaktadır.

Cinsel İsteksizliğin Nedenleri Nelerdir?

Cinsel isteksizlik tek bir nedene bağlı değildir. Kişilere göre farklı sebeplerden dolayı meydana gelmiş olabilir. Öncelikle bu sebepleri tespit etmek ve asıl soruna yoğunlaşmak gerekir.

Kadınlarda veya erkeklerde meydana gelebilen cinsel isteksizliğin nedenleri şunlar olabilir;

 • Stresli bir iş hayatı veya sosyal hayat,
 • Partnerini mutlu edememe kaygısı,
 • İkili arasındaki duygusal uzaklık,
 • Yorgunluk,
 • Hormonal sorunlar,
 • Kadınlarda menopoz dönemi,
 • Kalp hastalıkları,
 • Karaciğer hastalıkları,
 • Böbrek hastalıkları,
 • Yaş ilerlemesi,
 • Monotonluk,
 • Kötü alışkanlıkların kullanılması gibi bir çok nedenden dolayı cinsel soğukluk meydana gelebilir.

Öncelikle cinsel isteksizliğin nedenini tespit etmek çok önemlidir. Bu aşamada partneriniz ile karşılıklı olarak isteksizliğe neden olan sorunlardan bahsetmeli ve çözüm önerileri sunmalısınız. Peki, cinsel isteksizlik gidermek için neler yapılmalıdır?

İsteksizliği Gidermek İçin Neler Yapılmalı?

Cinsel isteksizliği gidermek bazı durumlarda psikolojik olarak halledilebilecek kadar kolay bir durumken bazı zamanlarda mutlaka tıbbi destek almak gerekir. Bu gibi durumlarda cinsel isteği arttırıcı ilaçların kullanılması en sık karşılaşılan durumlardan birisidir. Ancak bu ilaçların alınması ve kullanılması esnasında birçok detaya dikkat etmek gerekir.

Özellikle alınan ilaçların mutlaka doktor onayı doğrultusunda sadece eczanelerden veya eczanelerin online sitelerinden alınması gerekir. Bilinçsiz şekilde alınan ve kullanılan ilaçlar mevcutta devam eden bir hastalığı çok ileri boyutlara taşıyabileceği gibi başka hastalıklarında meydana gelmesine neden olabilir. Cinsel isteksizliği önlemek zaman içerisinde oluşacak bir durumdur. Bu aşamada her iki tarafta karşılıklı olarak anlayışlı ve sabırlı olmalıdır.

Cinsel İsteksizlik İçin Kullanılan Bazı Takviyeler

Cinsel isteksizliği gidermek psikolojik olarak mümkün olmuyorsa bazı destekleyici ürünler kullanmak gerekebilir. Bu ürünler doktor tavsiyesi doğrultusunda kullanılmalıdır. Aynı zamanda sadece eczanelerden veya online eczanelerden satın alınmalıdır. Güvenirliliğinden emin olmadan alınan veya kullanılan ürünler ilerleyen zaman içerisinde birçok hastalığı meydana getirebilir. Cinsel isteksizliği önlemek için kadınlar veya erkelerin kullandığı ürünler değişiklik gösterebilir.

Örneğin cinsel isteksizlik sorunu yaşayan kadınlar genel olarak Blue Drops Afrodizyak Gıda Takviyesi, Afrodizyak Jel, Azdırıcı Damla gibi destekleyici ürünler kullanmaktadırlar. Cinsel isteksizlik yaşayan erkekler ise genellikle Sertleştirici Hap, Ereksiyon Büyütücü Vakum Pompa, Cialis, Novagra gibi ilaçlar ve ürünler kullanabilirler. Erkekler ve kadınlar için üretilen istek arttırıcı ürünler içeriği bakımından farklılıklar gösterdiği için kullanmadan önce bu detaya mutlaka dikkat edilmelidir.

Cinsel İsteksizliğin Psikolojik Nedenleri

Cinsel isteksizlik birçok hastalığın habercisi olabilir. Ancak bazı durumlarda tek nedeni psikolojik nedenlerdir. Yaşam şartlarının zorluğu, stresli bir iş hayatı, yorgun geçen günler ve yoğunluk, farklı duygu durumları, partneriniz ile yaşadığınız bazı diğer sorunlar cinsel isteksizliğin bazı nedenlerinden olabilir. Bu gibi durumların meydana gelmesinde öncelikle psikolojik olarak bu sorunların çözülmesi daha doğru olacaktır.

Örneğin iş hayatındaki stresi azaltmak pek mümkün olmasa bile ev yaşamı ve özel yaşam arasındaki ince çizgiyi ayarlamaya çalışmak gerekir. Stresli yaşamınızdan sıyrılarak kafanızı boşaltabilir ve cinsel isteksizliğin yanında birçok olumsuz durumdan da kurtulabilirsiniz.

En çok karşılaşılan isteksizlik nedenlerinden bir diğeri de partneriniz ile yaşadığınızın sorunların gün yüzüne çıkarılmamasıdır. Karşılıklı olarak yaşanan zaman içerisinde duygu durumlarının sürekli değişkenlik göstermesine ve beraberinde cinsel isteksizliklere neden olabilir. Bundan dolayı çiftler içlerinde yaşadıkları sorunları mutlaka partneri ile paylaşmalı ve karşılıklı olarak çözüm önerisi aramalıdırlar.

 

 • Cinsel İsteksizlik Gidermek İçin Neler Yapılmalıdır?
06 Nis 11:35

  © 2022 Royal Eczane. Tüm hakları saklıdır.