WhatsApp Destek

900₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Erken Boşalma Tedavi İlaçları

Zaman zaman çiftlerin cinsel hayatını etkileyen erken boşalma durumu sıkça karşılaşılan bir durumdur. Penisin cinsel ilişki sırasının ilk dakikalarında aktif bir cinsel uyarı ile erkeğin istemsiz bir şekilde boşalması olan erken boşalma tedavi ilaçları kullanımı ile geciktirmek mümkündür. Çok sık görülen bu durum hemen hemen dört erkeğin birinde görülebilen bu durum, çiftler arasında ki sıkıntıların başında gelir. Cinsel sağlık ürünleri ile tüm cinsel sorunlar artık rahatlıkla tedavi edilen durumlardır.

Ancak sürekli tekrarlamadığı sürece panik yapılacak bir durum söz konusu değildir. Çünkü erken boşalma bazen stres kaynaklı da olabileceği gibi, başka rahatsızlıktan dolayı kullanılan ilaçlar ya da stresten kaynaklı da olabilir. Genellikle erkek ve kadının birleşmesinden yaklaşık bir dakika içinde meydana gelir. 

Erken Boşalmanın Psikolojik Nedenleri Nelerdir?

Erken boşalmanın arasına birçok etken bulanabilir. Bunlar hem fizyolojik, hem psikolojik veya biyolojik sebepler olması mümkündür. Erkeklerin konuşmaktan çekindiği ve utanç duydukları bir problem olan erken boşalma tedavi ilaçları veya başka yöntemlerde tedavi edilebilen bir sağlık sorunudur.

 Erken boşalmanın psikolojik nedenleri arasında öncelikle depresyon, ilişki stresi veya kendini yetersiz hissetme duygusu bulanabilir. Bunun yanı sıra erkeğin vücudu ile ilgili kötü imajı, cinsel tecrübesizlik, anksiyete, gereğinden fazla heyecan ya da uyarılma, partnerde görülen isteksizlik hali de psikolojik sebepler arasında yer alır. Ancak ömür boyu sürebilen bu durumun altında cinsel istismar gibi ciddi nedenler de bulunabilir. 

Erken Boşalmanın Biyolojik Nedenleri Nelerdir? 

Çiftlerin arasında bir problem haline gelen erken boşalma sorunu, psikolojik nedenleri olduğu kadar biyolojik sorunları da vardır. Bunlara enfeksiyon, hormon ya da sinir sistemi hastalıkları da diyebiliriz. Biyolojik olarak erken boşalma ilaç ile tedavi edilebildiği gibi neden olduğu hastalığı da tedavi etmek mümkündür. Erken boşalmaya neden olan en önemli biyolojik hastalık diyabettir.

Diyabet genellikle erkeklerde sertleşme sorununa yol açtığı bilinir. Ancak yapılan araştırmamalarda erken boşalmanın da nedeni olduğu görülmüştür. Diyabetin yanında prostat bezi problemleri, multiple skleroz rahatsızlığı,  hormon bozukluğu, troid hormonu bozukluğu, testesteron hormonu yetersizliği veya hipofiz bezi rahatsızlıkları da erken boşalmaya neden olan hastalıklar arasında bulunur. 

Erken Boşalma Engellenmesi Mümkün müdür?

Erken boşalma sorunu yaşayan erkekler her hangi tedavi yöntemine başvurmadan önce bu problemi kendileri çözmek isteyebilir. İlişki sırasında uyarılmaya sebep olacak ön sevişme gibi eylemlerden uzak durarak bu sorunu çözebileceklerine inanırlar. Ancak bu durum çiftler arasındaki uyumu bozarak aralarında ki iletişimi azaltarak sorunlara yol açabilir.

 Buna benzer yaklaşımlar, cinsel ilişkinin süresini uzatsada çiftler arasındaki duygusal ilişkinin bozulmasına yol açar. İlaç sanayinin gelişmesi ile birlikte artık erken boşalma ilaç  orijinal krem, ilaç veya geciktirici spreyler üretilmektedir. Bunların dışında yapılan ön sevişmeyi ihmal etme, ön mastürbasyon ve benzeri eylemler ilişkinin kalitesini bozar ve kesinlikle kalıcı bir çözüm değildir hatta uzun vadede daha büyük problemlere yol açar. 

Erken Boşalma Teşhisi

Erken boşalma sorunu yaşayan erkeklere erken boşalma teşhisi, eğer erkekte aktif bir cinsel hayat varsa konulur. Erken boşalma teşhisinin konması için öncelikle fiziksel muayene uygulanır. Bir dizi hormonal testler yapılır. Bu süreçte kişinin irsi olabilmesi muhtemel olan tıbbi geçmişi incelenir. Herhangi bir biyolojik rahatsızlık tespit edilmediğinde, psikolojik nedenler aranmaya çalışılır. Stres veya başka sebeplerden dolayı kısa süreli olan erken boşalma ilaç eczane de bulunabilirsiniz böylece tedavi olabilirsiniz.

Erken boşalmanın nedeni tespit edildiğinde ise tedaviye başlanır. Ancak erkeklerde görülen erken boşalma çoğunlukla uzun sürmeyebilir. Bunun yanı sıra erken boşalma ilaç online sağlık ürünleri satışı yapan alışveriş sitelerinde de bu tür ilaçlar bulunabilir. 

Erken Boşalma Tedavisi 

Günümüzde teknoloji ve ilaç sanayinin gelişmesi ile artık erken boşalmanın sorunu kısa sürede çözülmektedir. Ekonomik olarak erken boşalma geciktirici fiyatları ile erken boşalmaya çözüm olan krem, sprey ve ilaçlar uygun  ödeme seçenekleri ile sitemizden güvenle alabilirsiniz. Viga geciktirici sprey ürünlerinin yanı sıra Viga 50000 geciktirici sprey aynı zamanda erken boşalmaya da çözüm oluyor.

 İlaç tedavisinin yanı sıra erken boşalmaya çözüm olan egzersiz ve spor bu rahatsızlığı kontrol altına alınmasında oldukça etkili. Seks terapileri, cerrahi tedaviler, ilaç tedavilerinde çözüm olduğu erken boşalmayı önlemek için kullanılan araçlardan biri de ilişki sırasında hissedilen duyuyu azalttığı için önerilen prezervatiftir. Her türlü cinsel sorunlarınıza çözüm olabilecek krem, sprey ve erken boşalma geciktirici ilaç fiyat kampanyalarından yararlanmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

05 Nis 17:50

    © 2022 Royal Eczane. Tüm hakları saklıdır.