WhatsApp Destek

900₺ ve üzeri siparişlerinizde KARGO BEDAVA

Sertleşmeme Sorunu Nasıl Giderilir Bilgi

Sertleşmeme sorunu nasıl giderilir bilgi Halk arasında sertleşmeme sorunu olarak bilinen cinsel iktidarsızlık, bir diğer adıyla ereksiyon sorunu yaygın olarak karşılaşılan bir rahatsızlık çeşididir.

Bu sorunu yaşayan erkekler cinsel birleşme esnasında kendileri mutlu olamayacağı gibi karşı taraftaki partnerlerini de mutlu edememiş olurlar. Bir cinsel ilişkide beklenilen şey performansa ve güce bağlı olarak iki tarafın da tatmin olmasıyken, cinsel iktidarsızlık durumunda tatmin olunmamış olur. Cinsel ilaçlar ile sorunun çözümü ilk tedavi yöntemidir.

Sertleşmeme Sorunu Nedir?

Sertleşememe sorunu nedir, sertleşememe sorunu nasıl giderilir? Sertleşememe sorunu ereksiyon sorunu veya cinsel iktidarsızlık olarak da adlandırılmaktadır. Bu sorun, cinsel birleşme esnasında erkek cinsel organı olan penisin uyarılamama durumudur.

Daha açık bir ifadeyle sertleşmeme sorunu, cinsel ilişkide penisin gerektiği kadar sertleşmemesi, hacimsel olarak büyümemesi kısaca ereksiyon göstermemesidir. Bu sorun erkeklerde yaşanan bir rahatsızlıktır.

Günümüzde oldukça yaygın karşılaşılan bu problem cinsel ilişkinin yaşanacağı iki tarafı da mutsuz eden bir rahatsızlıktır. Hem kadın hem erkek yaşadığı cinsel yakınlaşmadan olabildiğince fazla haz almak ister. Sertleşmeme sorunu bu eksik yaşanması veya bu hazzın hiç yaşanamamasına sebep olur.

Durum böyle olduğunda ilişki içerisindeki iki kişi birbirinden cinsel anlamda uzaklaşacağı için bu ilişkilerini de olumsuz anlamda etkileyebilecek bir olaydır. Genellikle yaş ilerledikçe erkeklerde yaşanan cinsel güç kaybı, sertleşmeme sorunu ile beraber daha erken meydana gelmiş olur.

Bu sorun her zaman aynı sıklıkta yaşanmayabilir. Bazı erkekler bu sorunu her cinsel birlikteliğinde yaşarken, bazıları her cinsel birlikteliğinde yaşamayabilir. Bu durumu etkileyen birçok doğal ve dış faktör bulunmaktadır.

Sertleşmeme Sorununa Ne Sebep Olur?

Sertleşmeme sorunu, organik ve dış faktörler olmak üzere birçok sebepten etkilenip yaşanılan bir rahatsızlıktır. Erkek cinsel organı olan penis, ilişki esnasında uyarılmadığında meydana gelen cinsel iktidarsızlık, başta beyni etkileyecek stres kaynaklı faktörler olmak üzere birçok faktörün etkisine maruz kalarak bu sorunla karşılaşır.

Gün içinde yaşanan bir olayın stres ve endişesi veya ilişkimiz içinde genel sorunlardan dolayı yaşanılan stres ve kaygı bozukluğu durumu sertleşmeme sorununu etkiler. Bunun yanında sertleşmeme sorununu etkileyecek diğer durumlar;

 • Aşırı dozda alkol tüketimi
 • Uykusuzluk
 • Hızlı ve ani yaşanılan duygu değişimleri
 • Stres ve kaygı kaynaklı nörolojik rahatsızlıklar
 • Prostat bezinde meydana gelen rahatsızlıklar
 • Hormonsal bozukluklar
 • Penis yapısındaki bozukluklar ( örneğin penisin eğri olması veya penis boyunun çok kısa olması gibi durumlar)
 • Aşırı sigara ve tütün kullanımı
 • Uzun süreli kullanılan bir takım reçeteli ilaçlar

Ve daha birçok faktör sertleşmeme sorununun yaşanmasına sebep olur. Bu sorunun yaşanması hiçbir erkek tarafından istenmeyeceği için bu gibi faktörlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Cinsel iktidarsızlık yaşanmasına sebep olan bazı doğal faktörler engellenemese de bir takım çevresel faktörleri gerekli özen gösterildiği takdirde engellemek mümkündür.

Sertleşmeme sorunu nasıl tedavi edilir?

Sertleşmeme sorunu nasıl giderilir Cinsel iktidarsızlık, sertleşmeme sorunuyla karşı karşıya kalan erkekler hemen tedavi yollarını araştırmaya başlar. Bu sorun cinsel bir ilişki esnasında karşılaşılmak istenmeyen bir sorundur.

Dolayısıyla öncelikle erkekler bu konuda bilinçlenmeli ve ilk müdahaleyi cinsel iktidarsızlık yaşanmadan önce yapmalıdır. Eğer tüm bunlara rağmen cinsel ilişki sırasında ereksiyon sorunu yaşanılıyorsa tedavi yöntemlerine başvurulmalıdır.

Sertleşmeme sorununun tedavi yöntemleri kişiden kişiye değişebilir. Bu sorunu yaşayan bazı erkeklerin tedavi süreci daha kısa sürerken bazılarının uzun sürer.

Bu durumun sebebi, herkesin yaşadığı sertleşmeme sorununun farklı sebeplerden kaynaklanmasıdır. Bu tedavi süreci genellikle ilaçla yapılır. Bu konuda tedavi sürecini destekleyici birden çok ilaç bulunmaktadır. Tedavi sürecinde hastanın bu durumu aşırı stres yapmaması dikkat etmesi gereken bir husustur.

Sertleşmeme Sorununa Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Sertleşmeme sorunu nasıl giderilir Bu konuda bir doktor yardımıyla yürüteceğimiz ilaç tedavisinin yanında cinsel isteği arttıran bir kaç besin vardır. Bu besinleri tüketmek tedavi sürecini kısaltmaya yardımcı olacaktır. Bu besinler;

 • Avokado
 • Havuç
 • Lahana
 • Karpuz
 • Fesleğen
 • Kırmızı et
 • Çam fıstığı
 • Brokoli

Olarak bilinmektedir. Bu besinlerin tüketilmesi sertleşme sorununun biraz da olsa önüne geçmeye yardımcı olabilir. Bu şekilde ilişki esnasında erkeğin penisi ereksiyon göstererek sertleşebilir.

Tabi ki bu sorunun kökten çözümü için bu besinlerin tek başına kullanılması yeterli değildir. Bu besinlerin tüketiminin yanında aynı zamanda İlaç tedavisi ile birlikte sertleşmeme sorunu çözülmüş olacaktır.

Sertleştirici Hap İsimleri

En çok bilinen ve tercih edilen sertleştirici ürünlerden bazıları şunlardır.

Viagra

Cialis

Degra

Kamagra jel

Sildegra

Vigrande

Lifta

Vega 100 mg

Klg Hap

Maxman 30 tablet

Ferrari hap

Cobra 130 mg

En kaliteli cinsel ilaç markaları olarak sayılabilir daha fazla bilgi için sitemizi hemen incele uzman yazılarının devamını oku.

27 Mar 14:53

  © 2022 Royal Eczane. Tüm hakları saklıdır.